Ważne rzeczy aż do sprawdzenia nim przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym i jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale zanim spakujesz swoje torby a pudełka oraz załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest kiedy bieganie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pomocą mieszkanie spośród właścicielem bądź agentem wynajmu i ustalić, bądź są jakieś problemy, które wymagają naprawy poprzednio wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu zaś gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku a inne obszary pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, jednakowoż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że jederman pokój ma otwierane okno dość duże, iżby jest dozwolone było przy użyciu nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest plan ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, iż wiesz, dokąd się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki natomiast gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się oraz iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna a drzwi, iżby upewnić się, że otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to także dobra okazja, żeby sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet natomiast u dołu tudzież naokoło każdego zlewu, aby upewnić się, że pustka nie jest wilgotne albo nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się przyzwoicie zaś że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę zaś zlewozmywaki u dołu kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, aby stwierdzić presja wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż także twoja człon ma http://www.herbut.eu własny własny. (To przypadkiem wywrzeć wpływ na gatunek prysznica, który będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, żeby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik a piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę a suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, przyzwoicie utrzymana natomiast dostępna ale wręcz dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radiostacja ewentualnie zegar, ażeby przetestować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, ażeby upewnić się, iż działają prawidłowo.