Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek zaś zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje multum kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wytwórczość odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu historia w BBC News… lista ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze środowisko oraz próbować oszacować ważność człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są cały czas w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, by zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, który może http://www.zuchowicz.eu podmienić różne niezrównoważone oraz kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili od jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, i atletyczny się tanie tudzież przyjazne w celu środowiska.

Obecnie tektura jest wykorzystywana w wielu branżach, od chwili opakowań po budownictwo, zaś jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, a i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – być może stanowić od nowa wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w zależności od potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość tudzież brak elastyczności – sztuka do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, iżby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie a przemysłowych operacjach nawijania. W zależności odkąd zastosowania natomiast funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą istnieć zaprojektowane tak, tak aby otrzymać http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, potęga a koherencja gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, iż wigor papieru ulega pogorszeniu pod wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego używanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, wskutek wybitnie wydajnej oraz pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy obecnie w stanie produkować tekturowe tuby, które są specjalnie zabezpieczone nim przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na wykorzystanie tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz moc strukturalną, które spełniają wymagania i pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują teraz szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze zaś rozrywkowe, domy, schroniska, i nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są oraz tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na alternatywa ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów natomiast rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypadkiem zapewnić budowę tanich tudzież zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie dogodzić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe zaś konstrukcje.