Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został spełniony na technologii Blockchain zaś chyba został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych tudzież uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów być może pozostać wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic tudzież twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, ażeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że danina raptownie spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ giełda kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, bowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego wskazane jest a dlaczego nie wskazane jest inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, natomiast z kolei mniej więcej 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem a którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – zatem użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, by przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie eksploatator potrzebuje platformy takiej jak bank, by przelać pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain natomiast w pewnej mierze zerowe szanse na włamanie tudzież kradzież kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, i następnie pada ofiarą szumu bańki a traci swoje pieniądze. Lepiej jest, tak aby użytkownicy przeprowadzili bez liku badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze odpowiednio jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, albowiem zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, i końcówka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin nadal dominuje na rynku kryptowalut, lecz jego udział znienacka spadł z 90% do 38%, tudzież Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple nagle wzrosły natomiast przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl stale dominuje na rynku kryptowalut, wszak nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się rozważyć w czasie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz wziąć u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie oraz kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas jak parę lat temu nie było łatwo nabywać kryptowaluty, lecz obecnie użytkownicy mają do licha i trochę dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dubel główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka i Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą brać za dobrą monetę tudzież wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin spośród portfela tylko, jednakże nie odkąd innej osoby. Istniała różność w cenie kupna a sprzedaży, zaś użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę w środku wykonanie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, a wypłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin i przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax i Zebpay to dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na rozbudowa spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin tudzież innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, żeby mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie tudzież sprzedaż lecz wciąż Bitcoinów, w czasie gdy na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież jeśliby pasuje ona aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się za pomocą adresu mejl tudzież podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, można rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.