Niedobór pracowników przypadkiem istnieć doskonałą wiadomością w celu gospodarki

Niedobór pracowników być może być doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, owszem może, firmy obudzą się oraz dostrzegą ważki udział pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy natomiast niszczą zaleta firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę wartość tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu zanim bankructwem, jakkolwiek to nie powstrzymało ich chciwych prezesów zanim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy deficyt pracowników, oraz firmy starają się przyjąć do pracy każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, podczas gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska interes Loblaw i jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, kiedy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy rząd skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, iż stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, oraz płeć piękna powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników nieunikniony przy tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski naraz wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem przeciwny opodatkowaniu zysków za pośrednictwem rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno być w zależności od zysków. To było w sam raz. W międzyczasie moja partnerka tudzież ego robiliśmy sprawunki w sklepie Loblaw, i pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, opodal iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, że załoga pierwszej linii są fundamentem firmy zaś traktować ich dobrze, a nie kiedy trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników jak maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni natomiast inni badacze znaleźli intensywny zgoda pomiędzy zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy a ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest włości wiadomość: sposób pokazują, iż niektóre firmy przełamują wzorzec zaś traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to lecz wciąż niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają nadchodzący trymestr jak nagrodę, dlatego wykorzystują pracowników a fałszują wyniki w ciągu następny kwartał. Powtarzam: jestem sprzeciwiający się opodatkowaniu biznesu z wykorzystaniem rząd. Jednak popieram przepis Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty dzięki Izbę natomiast jest rozpatrywany przez Senat, nawet gdyby przypadkiem być wyposażonym wprost przeciwnie delikatny doniosłość na okup akcji. Firmy nie powinny zdradzać miliardów na okup akcji, jednocześnie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór prawdopodobnie zawierać efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii z funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni plus podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu za sprawą piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo również nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od chwili zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął ustrój kapitalistyczny interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) proch odkrycie w 2019 roku natomiast zdecydował, iż maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, iż BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy tudzież szybko je porzucił i wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii potem odchodzili od czasu tych frazesów.