Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomocnik w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, użycie tego urządzenia wzrosło, głównie przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy zamysł porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań tudzież rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy geneza światła jest jednorodne, to jest słynny jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, gdyby chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, niemniej jednak daje sąd na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one pomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą odciążyć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest mnogość mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji tudzież jej zastosowań. Dlatego ważne jest, aby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten rodzaj urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież oś pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten kategoria jest wyposażony w stałą oś pionową zaś dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż również wariant A jak i gatunek B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów gatunek jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten odmiana charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, że model C jest słynny jak struktury jednokolumnowe. Ten model struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl sprawa biorąc, ten wersja jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe zaś połysk osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był skrótowy przedstawienie zastosowań oraz typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów towar pomoże Ci trwać w dużym stopniu lepsze pojęcie tych jednostek.